Resultat Huskvarnaloppet 010109

Namn Klubb Tid
Klass D8    
1 Sofi Svensson IK Vista 00.08.10
2 Elin Jansson Bottnaryd IF 00.17.00
3 Johanna Carlsson OK Gränsen 00.18.33
4 Fredrica Sjöberg OK Gränsen 00.20.53
5 Mathilda Arvidsson OK Gränsen 00.21.10
  Klass H8    
1 David Kallin OK Gränsen 00.10.17
2 Magnus Persson Bottnaryd 00.10.41
3 Marcus Wetterheim OK Gränsen 00.12.38
4 Jonatan Wigren Bottnaryd 00.23.01
  Klass H-9-10    
1 Erik Siebers IKHP 00.06.22
2 Petter Carlsson IKHP 00.06.47
3 Sebastian Arvidsson OK Gränsen 00.06.51
4 Martin Tjäder IF Hallby 00.07.03
5 Emanuel Laago Ok Berget 00.09.12
  Klass D 9-10    
1 Elinor Karlsson Landsbro 00.07.08
2 Emma Nöjd Bottnaryd 00.07.28
3 Anna Tideman IF Hallby 00.07.50
4 Olivia Buer IF Hallby 00.08.01
5 Ylva Gunnarsdotter TSOK 00.08.14
6 Lina Bertilsson IF Hallby 00.08.54
7 Johanna Wetterheim OK Gränsen 00.08.57
8 Martina Carlsson OK Gränsen 00.09.25
9 Julia Nayström TSOK 00.09.31
  Klass H 11-12    
1 Johan Martinson IFK Skövde 00.09.27
2 August Sjöholm Mullsjö 00.09.56
3 Marcus Karlsson IKHP 00.10.05
4 Victor Creutzberg IKHP 00.10.21
5 Jim Gustavsson Landsbro 00.11.19
6 Erik Svensson Alvesta SOK 00.11.20
7 Viktor Tideman IF Hallby 00.11.24
8 Martin Davidsson Sandhems IF 00.12.07
9 Mattias Persson IFK Sävsjö 00.12.30
10 David Siebers IKHP 00.13.02
11 Robert Kallin OK Gränsen 00.13.41
12 Dan Windisch Eksjö Sok 00.13.48
13 Jesper Wigren Bottnaryd 00.15.36
14 Jonas Simonsson Bottnaryd 00.18.55
  Klass D11-12    
1 Anneli Johansson IFK Skövde 00.11.24
2 Caroline Gustafsson Hössna IF 00.11.43
3 Maria Lingfors IF Hallby 00.11.44
4 Caroline Karlsson Landsbro 00.11.53
5 Malin Holmberg IFK Sävsjö 00.14.59
6 Malin Svensson IK Vista 00.16.07
7 Johanna Nöjd Bottnaryd 00.19.17
  klass D 13-14    
1 Anna Karlsson Vetlanda 00.10.22
2 Anna Green TSOK 00.10.27
3 Martina Karlsson Landsbro 00.10.45
4 Emma Andersson OK Gränsen 00.10.48
5 Helena Lidhage IK Ymer 00.11.24
6 Cecilia Bergander Eksjö Sok 00.11.29
7 Rebecka Siebers IKHP 00.11.39
8 Emelie Kallin OK Gränsen 00.11.42
9 Ellen Persson IFK Sävsjö 00.11.47
10 Sofia Braam Vetlanda 00.11.50
11 Frida Bågestam Vetlanda 00.11.52
12 Alma Buer IF Hallby 00.12.12
13 Sofia Nayström TSOK 00.12.52
14 Sofia Lenhammar OK Gränsen 00.14.55
15 Mikaela Arvidsson OK Gränsen 00.15.32
16 Elin Simonsson Bottnaryd 00.16.10
  Klass H13-14    
1 Martin Johansson Ödeshögs SK 00.08.56
2 Henrik Svärd Ödeshögs SK 00.09.01
3 David Lingfors IF Hallby 00.09.03
4 Patrik Johansson IFK Skövde 00.09.21
5 Mårten Wigh Ödeshögs SK 00.09.33
6 John Nilsson IKHP 00.09.38
7 Anton Sjöholm Mullsjö 00.09.43
8 Tobias Bosevik IKHP 00.10.05
9 Oskar Sannö Lerdala 00.10.15
10 Anders Hermansson OK Landehof 00.10.44
11 Jonatan Lundqvist Alvesta SOK 00.10.58
12 Johannes Laago Ok Berget 00.11.02
13 Daniel Åstrand IF Hallby 00.11.04
14 Niklas Gustafsson Hössna IF 00.11.09
15 Jakob Andersson Sandhems IF 00.11.20
16 Joacim Svensson IKHP 00.11.24
17 Arto Karppinen OK Gränsen 00.11.43
18 Fredrik Seppas TSOK 00.12.13
19 Per Strängberg OK Gränsen 00.15.15
20 Claes Strängberg OK Gränsen 00.15.25
  Erik Gustavsson IF Hallby Ej Start
  klass D 15-16    
1 Hanna Swärdh Ödeshögs SK 00.13.54
2 Matilda Wilson IFK Skövde 00.14.09
3 Karolin Andersson Lerdala 00.14.38
4 Frida Creutzberg IKHP 00.14.46
5 Josefin Gustavsson Landsbro 00.15.03
6 Hanna Seppas TSOK 00.15.26
7 Malin Persson Bottnaryd 00.15.49
8 Josefin Björk TSOK 00.16.00
9 Anja Torsson Sandhems IF 00.17.06
10 Jessica Sjöberg OK Gränsen 00.17.54
11 Elona Borg OK Gränsen 00.17.56
  Elin Ousbäck Sandhems IF Brutit
  Klass H15-16    
1 Fredrik Karlsson Vetlanda 00.16.38
2 Robert Stark Eksjö SOK 00.16.40
3 Petter Håmås IKHP 00.16.51
4 Johan Palmer IK Vista 00.17.25
5 Sverker Karltorp Sandhems IF 00.17.59
6 Jakob Altgärde OK Berget 00.18.02
7 Jonas Tjäder IF Hallby 00.18.24
8 Johan Andersson IKHP 00.19.08
9 Johan Tideman IF Hallby 00.19.09
10 Kristian Karpinnen OK Gränsen 00.19.44
11 Sebastian Idefjärd Vetlanda 00.20.19
12 Henrik Lidhage IK Ymer 00.20.28
13 Rickard Svensson IK Vista 00.20.37
14 Niklas Ottosson Vetlanda 00.20.40
15 Josef Kvist IKHP 00.22.02
16 David Windisch Eksjö SOK 00.23.08
17 Carl Buer IF Hallby 00.23.28
18 Robin Broholm Nässjö Ski 00.23.28
  Olof Laago OK Berget Brutit
  Anders Gustavsson IF Hallby Brutit
  Marcus Hellner Lerdala Ej start
  Daniel Bohlin Nässjö Ski Ej start
  Gustaf Kassermo IKHP Ej start
  Emil Gustavsson IK Vista Ej start
  Jakob Brandin IFK Sävsjö Ej start
  Per Grehn Mullsjö Ej start
       
  Klass D 18-21    
1 Maria Magnusson IKHP 00.18.10
2 Hanna Gerhardsson Arvika IS 00.18.40
3 Klara Håmås IKHP 00.19.35
4 Malin Andersson Mullsjö 00.20.14
5 Diana Johansson Vetlanda 00.20.39
6 Marina Holmberg IFK Sävsjö 00.20.56
7 Emelie Eklöf IKHP 00.22.07
8 Amanda Sjöholm Mullsjö 00.24.33
9 Ingela Hagfalk Sanda 00.25.36
10 Emma Pihl-Skog SOK STUK ST 00.25.54
11 Katarina Bergander SOK STUK ST 00.26.22
  Maria Johansson Umeå OK Ej start
  Ida Arnesson Bottnaryd Ej start
       
  Klass H20    
1 Marcus Jönsson Ulricehamns IF 00.23.20
2 Erik af Wikström Hestra IF 00.23.25
3 Jonas Gren Storviks IF 00.24.18
4 Henrik Karlsson Kimstad GOIF 00.25.32
5 Patrik Fredriksson Ulricehams IF 00.25.45
6 Erik Sandgren Mullsjö 00.25.57
7 Mikael Johansson Nässjö Ski 00.26.17
8 Gustav Grenmyr Sollefteå 00.26.20
9 Daniel Enesten Hössna IF 00.26.58
10 Mattias Lindgren IKHP 00.28.08
11 Jonas Boström Nässjö Ski 00.29.27
  Daniel Nilsson Norrvirdarna Ej start
  Johan Lithén IKHP Ej start
       
       
       
  Klass H18    
1 Petter Lithén IKHP 00.24.33
2 Dick Magnusson Vaggeryd 00.25.44
3 Morgan Rundström Högsäters IF 00.25.50
4 Rickard Bexell Vetlanda 00.25.55
5 Oskar Lund IK Vista 00.26.12
6 Fredrik Lindgren IKHP 00.26.32
7 Per Andersson IKHP 00.27.06
7 Johan Sandstedt IKHP 00.27.13
8 Martin Augustsson Högsäters IF 00.28.43
9 David Rudenstam IK Vista 00.30.45
  Joakim Löwing Sandhems IF Ej start
  Björn Andersson IKHP Ej start
       
       
  Klass H21    
1 PO Svahn Boxholms SK 00.26.08
2 Jonas Pettersson IF Hallby 00.26.51
3 Rikard Andersson IKHP 00.26.56
4 Christian Olsson Tranemo IF 00.27.00
5 Kjell Karlsson Landsbro 00.27.44
6 Marcus Åberg IF Hallby 00.27.51
7 Mikael Furunäs Landsbro 00.28.08
8 Martin Tenngren Östersund SK 00.28.44
9 Pekka Pohjola Motala 00.29.10
10 Jonas Person IKHP 00.32.07
11 Patrick Ullstrand IKHP 00.32.40
  Roger Svahn Boxholms SK Ej Start
  Henrik Sandberg IKHP Brutit
       
       
  Klass H35    
1 Tomas Karlsson IKHP 00.24.11
2 Torbjörn Svenningsson Mullsjö 00.24.42
3 Stig Johansson Nässjö Ski 00.27.14
4 Anders Davidsson Sandhems IF 00.27.23
5 Lars Hagroth Sundbybergs IK 00.27.40
6 Anders Ottosson IKHP 00.28.12
7 Kent Åberg Nybro 00.29.22
8 Torbjörn Lund IK Vista 00.31.05
  Tomas Hellner Istrums SK Ej start
  Stefan Seppas TSOK Ej start