Resultatlista från HUSKVARNALOPPET 15 januari 2002

Klass Damer 8 År - Ingen tidtagning

Klass Herrar 8 År - Ingen tidtagning

Klass Damer 9-10 År

1.
Emma Nöjd
Bottnaryds IF
00:07:19
2.
Elisabeth Fredriksson
Boxholm Ekeby ski
00:07:30
3.
Julia Nayström
TSOK
00:08:15
4.
Sofie Svensson
IK Vista
00:08:32
5.
Ylva Gunnarsdotter
TSOK
00:10:02
6.
Jenny Svensson
IKHP
00:10:11
7.
Elin Jansson
Bottnaryds IF
00:12:56
8.
Johanna Carlsson
OK Gränsen
00:13:06
9.
Josefine Levinson
Bottnaryds IF
00:15:29
10.
Cecilia Tinnis
Bottanryds IF
00:17:08
11.
Johanna Wahlström
TSOK
00:17:40
12.
Jonna Blomberg
Bottnaryds IF
00:24:21

Klass Herrar 9-10 År

1.
Erik Siebers
IKHP
00:05:39
2.
Karl-Johan Westberg
Tranemo IF
00:06:22
3.
Albin Ljung
Hvetlanda SK
00:06:47
4.
Jakob Winberg
Bottnaryds IF
00:07:04
5.
Emanuel Laago
IF Hallby
00:07:45
6.
Andreas Bergander
Eksjö SOK
00:08:24
7.
David Kallin
OK Gränsen
00:08:32
8.
Henrik Torstensson
IKHP
00:08:34
9.
Robin Elovsson
Bottnaryds IF
00:10:39
10.
Markus Wetterheim
OK Gränsen
00:10:41
11.
Jonathan Wigren
Bottnaryds IF
00:20:00

Klass Damer 11-12 År

1.
Elinor Karlsson
Landsbro IF
00:07:01
2.
Johanna Nöjd
Bottnaryds IF
00:07:08
3.
Martina Carlsson
OK Gränsen
00:07:18
4.
Johanna Wetterheim
OK Gränsen
00:07:23
5.
Malin Svensson
IK Vista
00:07:25
6.
Olivia Buer
IF Hallby
00:07:38
7.
Anna Tideman
IF Hallby
00:07:43

Klass Herrar 11-12 År

1.
Linus Johansson
IKHP
00:05:28
2.
Markus Hjelm
Tranemo IF
00:05:33
3.
Jim Gustavsson
Landsbro IF
00:05:34
4.
Emil Ekman
Nässjö IF
00:05:49
5.
David Siebers
IKHP
00:05:56
6.
Karl Fredriksson
Boxholm Ekeby SKI
00:06:21
7.
Erik Johansson
Tranemo IF
00:06:24
8.
Mathis Persson
IFK Sävsjö
00:06:32
9.
David Björn
Vaggeryds SOK
00:06:32
10.
Clas Johansson
IF Hallby
00:06:36
11.
Martin Tjäder
IF Hallby
00:06:36
12.
Sebastian Arvidsson
OK Gränsen
00:06:39
13.
Jesper Wigren
Bottnaryds IF
00:07:26
14.
Robert Kallin
OK Gränsen
00:07:31
15.
Anton Torstensson
Hvetlanda SK
00:08:12
16.
Andreas Fahger
IF Hallby
00:08:48
17.
Marcus Liew
TSOK
00:08:57
18.
Oscar Nilsson
Lekeryds SSK
00:09:02
19.
Jonas Simonsson
Bottnaryds IF
00:09:56

Klass Damer 13-14 År

1.
Anna Karlsson
Hvetlanda SK
00:10:28
2.
Mikaela Hjelm
Tranemo IF
00:10:33
3.
Caroline Gustafsson
Hössna IF
00:11:00
4.
Martina Karlsson
Landsbro IF
00:11:00
5.
Rebecka Siebers
IKHP
00:11:24
6.
Frida Bågestam
Hvetlanda SK
00:11:37
7.
Maria Lingfors
IF Hallby
00:12:10
8.
Sofia Braam
Hvetlanda SK
00:12:16
9.
Emelie Kallin
OK Gränsen
00:12:24
10.
Lovisa Ljung
Hvetlanda SK
00:12:38
11.
Sofia Nayström
TSOK
00:12:40
12.
Alma Buer
IF Hallby
00:12:50
13.
Lena Helgesson
Bottnaryds IF
00:15:20
14.
Isabell Karlsson
IFK Sävsjö
00:15:24
15.
Elin Simonsson
Bottnaryds IF
00:16:04

Klass Herrar 13-14 År

1.
Viktor Creutzberg
IKHP
00:09:22
2.
Emil Johansson
IKHP
00:09:38
3.
Kristian Hjalmarsson
Hvetlanda SK
00:09:39
4.
August Sjöholm
Mullsjö SOK
00:09:43
5.
Johan Martinsson
IFK Skövde
00:09:44
6.
Emil Hjalmarsson
Hvetlanda SK
00:09:47
7.
Marcus Karlsson
IKHP
00:09:55
8.
Arto Karppinen
Mullsjö SOK
00:10:26
9.
Oskar Strålin
Hössna IF
00:10:31
10.
Nilkas Gustafsson
Hössna IF
00:10:43
11.
Pierre Hallin
Hössna IF
00:10:59
12.
Jacob Andersson
Sandhems IF
00:11:10
13. Viktor Tideman IF Hallby 00:11:19
14. Alexander Westberg Tranemo IF 00:13:12
15. David Nilsson Lekeryds SSK 00:15:18
16. Kristoffer Svensson IF Hallby 00:18:23
17.
Gabriel Remäng
Bottnaryds IF
00:19:13

Klass Damer 15-16 År

1.
Hanna Seppas
TSOK
00:09:41
2.
Josefin Gustavsson
Landsbro IF
00:09:46
3.
Emma Andersson
OK Gränsen
00:10:24
4.
Anna Green
TSOK
00:10:33
5.
Cicilia Bergander
Eksjö SOK
00:11:06
6.
Malin Persson
Bottnaryds IF
00:11:08
7.
Ellen Persson
IFK Sävsjö
00:11:23
8.
Sandra Karlsson
Bottnaryds IF
00:11:38
9.
Elona Borg
OK Gränsen
00:11:44

Klass Herrar 15-16 År

1.
Petter Håmås
IKHP
00:12:50
2.
Johan Andersson
IKHP
00:12:52
3.
Jacob Altgärde
IF Hallby
00:13:23
4.
Erik Gustavsson
IF Hallby
00:13:29
5.
Johan Tideman
IF Hallby
00:13:29
6.
Anders Gustavsson
IF Hallby
00:13:50
7.
David Lingfors
IF Hallby
00:14:22
8.
Patrik Johansson
IFK Skövde
00:14:31
9.
Tobias Bosevik
IKHP
00:14:38
10.
Niclas Ottosson
Hvetlanda SK
00:14:56
11.
Daniel Åstrand
IF Hallby
00:14:57
12.
Rikard Svensson
IK Vista
00:15:13
13.
Joakim Svensson
IKHP
00:15:34
14.
Filip Rudenstam
IKHP
00:16:50

Klass Damer 17- År

1.
Maria Magnusson
IKHP
00:13:45
2.
Malin Andersson
Mullsjö SOK
00:14:35
3.
Ida Arnesson
IKHP
00:14:53
4.
Frida Creutzberg
IKHP
00:15:03
5.
Emelie Eklöf
IKHP
00:15:15
6.
Johanna Lindberg
Boxholm Ekeby SKI
00:16:23
7.
Jessica Sjöberg
OK Gränsen
00:19:01
8.
Katarina Bergander
Sanda
00:20:51
9.
Annika Karlsson
Navåsens FK
00:31:40

Klass Herrar 17-18 År

1.
Kristian Karppinen
Mullsjö SOK
00:17:08
2.
Oskar Lund
IK Vista
00:17:26
3.
Martin Ewaldsson
Hestra IF
00:17:29
4.
Morgan Rundström
Högsäters GF
00:17:30
5.
Rickard Bexell
Eksjö SOK
00:17:43
6.
Johan Palmer
IK Vista
00:17:49
7.
Sebastian Backlund
Hindås SK
00:18:03
8.
Joel Carlsson
IKHP
00:20:25
9.
Sebastian Idefjärd
Hvetlanda SK
00:21:27

Klass Herrar 19-20 År

1.
Björn Andersson
IKHP
00:20:02
2.
Petter Lithén
IKHP
00:20:39
3.
Fredrik Lindgren
IKHP
00:22:25
4.
Dick Magnusson
IKHP
00:23:22
5.
Andreas Carlsson
IKHP
00:26:10
6.
Jonas Tjäder
IF Halby
Brutit

Klass Herrar 21 År

1.
Mattias Ljunggren
IF Hallby
00:20:09
2.
Johan Håmås
IF Hallby
00:20:59
3.
Håkan Öhlund
IKHP
00:23:40

Klass Herrar 35 År

1.
Lars Hagroth
Sundbybergs IK
00:24:04
2.
Kent Åberg
Nybro SKI
00:24:20
3.
Tomas Carlsson
IKHP
00:24:27
4.
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
00:26:04
5.
Anders Ottosson
Ölmstads IK
00:26:39
6.
Claes Magnusson
Vaggeryds SOK
00:28:34

Klass Herrar 55 År

1. Harald Henriksson Lekeryd SSK 00:22:18
2. Rune Lindgren IKHP 00:25:13


Tillbaka