RESULTAT HUSKVARNALOPPET


Klass H11-12
FRI STIL 2.5 km
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
HENRIK SWÄRD
ANTON SJÖHOLM
MÅRTEN WIGH
MARTIN JOHANSSON
JOHN NILSSON
DAVID LINGFORS
JOEL MELKERSSON
AUGUST SJÖHOLM
VIKTOR TIDEMAN
ERIK GUSTAVSSON
MARCUS KARLSSON
JOAKIM SVENSSON
JOHANNES LAAGO
TOBIAS BOSEVIK
MARTIN DAMM
DANIEL ÅSTRAND
FREDRIK SEPPAS
VIKTOR CREUTZBERG
MARTIN RUDENSTAM
ÖDESHÖGS SK
MULLSJÖ SOK
ÖDESHÖGS SK
ÖDESHÖGS SK
IK HAKARPSPOJKARNA
IF HALLBY
NÄSSJÖ SKI
MULLSJÖ SOK
IF HALLBY
IF HALLBY
IK HAKARPSPOJKARNA
IK HAKARPSPOJKARNA
OK BERGET
IK HAKARPSPOJKARNA
BJÖRKFORS GOIF
IF HALLBY
TENHULTS SOK
IK HAKARPSPOJKARNA
IK VISTA
8.34
9.03
9.20
9.21
9.32
9.39
10.01
10.03
10.06
10.09
10.11
10.18
10.24
10.28
11.56
12.22
12.28

EJ ST.

Klass D11-12
FRI STIL 2.5 km
1
2
3
4
MARTINA KARLSSON
ANNA GREEN
ELLEN PERSSON
MIKAELA HJELM
LANDSBRO IF
TENHULTS SOK
IFK SÄVSJÖ
TRANEMO IF
9.48
11.04
11.13
11.19

Klass H13-14
FRI STIL 2.5 km
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
ROBERT STARCK
PETTER HÅMÅS
JOHAN PALMER
MATTIAS BJÄRSMYR
ROBIN BROHOLM
PÄR GREHN
JONAS TJÄDER
JAKOB ALTGÄRDE
JAKOB BRANDIN
OLOF LAAGO
RICKARD SVENSSON
ANDERS GUSTAVSSON
MATTIAS GÄRDING
BJÖRN THORN-ANDERSEN
GUSTAV KASSERMO
SEBASTIAN IDEFJÄRD
JOSEF KVIST
DAVID WINDISCH
HENRIK FRANZEN
MATTIAS HOLMBERG
MICHAEL EDGREN
DANIEL BOHLIN
JOHAN TIDEMAN
TOMMIE ÅKESSON
SEBASTIAN MELKERSSON
FREDRIK KARLSSON
EKSJÖ SOK
IK HAKARPSPOJKARNA
IK VISTA
HESTRA SSK
NÄSSJÖ SKI
MULLSJÖ SOK
IF HALLBY
OK BERGET
IFK SÄVSJÖ
OK BERGET
IK VISTA
IF HALLBY
ULRICEHAMNS IF
EKSJÖ SOK
IK HAKARPSPOJKARNA
HVETLANDA SKI
IK HAKARPSPOJKARNA
EKSJÖ SOK
HVETLANDA SKI
IFK SÄVSJÖ
IK VISTA
NÄSSJÖ SKI
IF HALLBY
EKSJÖ SOK
NÄSSJÖ SKI
HVETLANDA SKI
8.00
8.13
8.14
8.21
8.22
8.25
8.33
9.03
9.18
9.28
9.54
9.57
10.02
10.13
10.19
10.23
10.35
11.19
11.22
BR.
EJ ST.
EJ ST.
EJ ST.
EJ ST.
EJ ST.
EJ ST.

Klass D13-14
FRI STIL 2.5 km
1
2
3
4
5
6
FRIDA CREUTZBERG
JOSEFIN GUSTAFSSON
MALIN PERSSON
HANNA SEPPAS
MALIN WIGH
JOSEFINE BJÖRCK
CAROLINE GUSTAVSSON
IK HAKARPSPOJKARNA
LANDSBRO IF
BOTTNARYDS IF
TENHULTS SOK
ÖDESHÖGS SK
TENHULTS SOK
BOTTNARYDS IF
8.31
9.34
9.55
9.58
12.18
13.01
EJ ST.

Klass H15-16
FRI STIL 5.0 km
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
JOHAN SANDSTEDT
FREDRIK LINDGREN
SEBASTIAN ATHLER
PER ANDERSSON
MIKAEL BJÄRSMYR
FREDRIK SVERKER
PÄR JACOBSON
TOBIAS CONRADSSON
HENRIK GUSTAVSSON
DAVID CONRADSSON
MATS ANDERSSON
BJÖRN ANDERSSON
PER JOHANSSON
DAVID RUDENSTAM
OSKAR LUNDH
RICKARD BEXELL
IK HAKARPSPOJKARNA
IK HAKARPSPOJKARNA
HVETLANDA SKI
IK HAKARPSPOJKARNA
HESTRA SSK
NÄSSJÖ SKI
MULLSJÖ SOK
ÖDESHÖGS SK
ULRICEHAMNS IF
ÖDESHÖGS SK
BJÖRKFORS GOIF
IK HAKARPSPOJKARNA
ÖDESHÖGS SK
IK VISTA
IK VISTA
HVETLANDA SKI
13.22
13.51
14.01
14.24
14.50
14.54
15.04
15.08
15.47
16.01
EJ ST.
EJ ST.
EJ ST.
EJ ST.
EJ ST.
EJ ST.

Klass D15-16
FRI STIL 5.0 km
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
MARIA RYDKVIST
MARIA MAGNUSSON
EMELIE EKLÖF
KLARA ISAKSSON
LINA PERSSON THERESE WÅGBRANDT
AMANDA SJÖHOLM
VIKTORIA HJELM
MARIA ROTHEN
EVA-KRISTIN GUSTAFSSON
KARIN LINDQVIST
OK VIVILL
IK HAKARPSPOJKARNA
IK HAKARPSPOJKARNA
ÖDESHÖGS SK
IFK SÄVSJÖ
ÖDESHÖGS SK
MULLSJÖ SOK
TRANEMO IF
NÄSSJÖ SKI
NÄSSJÖ SKI
BOXHOLMS SK
15.02
15.05
17.04
17.08
17.50
18.17
19.19
20.25
22.33
22.37
EJ ST.

Klass D17-20
FRI STIL 5.0 km
1
2
3
4
5
6
7
MARIA GUSTAVSSON
DIANA JOHANSSON
MARIE SIMONSSON
KARIN EKLÖF
KLARA HÅMÅS
MARINA HOLMBERG
YLVA THORN-ANDERSEN
ANNA KARLSSON
ÅSA THELAUS
BOTTNARYDS IF
HVETLANDA SKI
BJÖRKFORS GOIF
IK HAKARPSPOJKARNA
IK HAKARPSPOJKARNA
IFK SÄVSJÖ
EKSJÖ SOK
IK HAKARPSPOJKARNA
MOTALA AIF
16.02
16.35
16.49
17.03
17.32
17.39
21.34
EJ ST.
EJ ST.

Klass H17-18
FRI STIL 10.0 km
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
SAMUEL ATHLER
MARKUS JÖNSSON
PETTER OTTEVIK
PATRIK CREUTZBERG
JOHN KARLSSON
ERIK SANDGREN
KRISTOFFER NILSSON
MATTIAS LINDGREN
JOHAN KARLSSON
SAMUEL KVIST
JOHAN DAVIDSSON
MIKAEL JOHANSSON
GUSTAV NORDSTRÖM
ANDREAS BOHLIN
MARTIN HAMMARLUND
PER JOHANSSON
JONAS BOSTRÖM
DANIEL WINDISCH
HVETLANDA SKI
ULRICEHAMNS IF
IK HAKARPSPOJKARNA
IK HAKARPSPOJKARNA
IK HAKARPSPOJKARNA
MULLSJÖ SOK
IK HAKARPSPOJKARNA
IK HAKARPSPOJKARNA
LANDSBRO IF
IK HAKARPSPOJKARNA
NÄSSJÖ SKI
NÄSSJÖ SKI
BOXHOLMS SK
NÄSSJÖ SKI
MOTALA AIF
IK HAKARPSPOJKARNA
NÄSSJÖ SKI
EKSJÖ SOK
25.37
26.29
26.44
27.30
27.50
27.55
28.14
28.28
29.00
29.06
29.15
29.42
30.29
30.35
30.46
31.28
32.34
38.59

Klass H19-20
FRI STIL 10.0 km
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ANDREAS KARLSSON
PETER ARNESSON
JOHAN CLAESSON
MAGNUS WÄRNSVED
MARTIN ALFREDSSON
FREDRIK JOHANSSON
MATHIAS LJUNGGREN
TOBIAS JOHANSSON
KRISTOFFER ANDERSSON
MARCUS ÅBERG
KALLE BJERKELI
NÄSSJÖ SKI
IF HALLBY
ULRICEHAMNS IF
HVETLANDA SKI
IF HALLBY
NÄSSJÖ SKI
IF HALLBY
NÄSSJÖ SKI
ÖDESHÖGS SK
IF HALLBY
IF HALLBY
23.25
25.17
25.39
25.51
26.10
26.27
26.29
26.51
29.03
EJ ST.
EJ ST.

Klass H21
FRI STIL 10.0 km
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
KJELL KARLSSON
JONAS PETTERSSON
JON RYDHOLM
P-O SVAHN
MIKAEL FURUNÄS
DAVID WENNBLOM
TOMAS PETTERSSON
DANIEL LJUNGGREN
RICKARD ANDERSSON
JOHAN HÅMÅS
PEKKA POHJOLA
LARS PERSSON
NIKLAS ANDERSSON
JOAKIM ÅLEHEIM
DANIEL JOHANSSON
ANDREAS NORDH
ROGER SVAHN
JAN ERIKSSON
TOMMY ANDERSSON
KENT ÅBERG
URBAN STRAHL
LANDSBRO IF
IF HALLBY
ULRICEHAMNS IF
BOXHOLMS SK
LANDSBRO IF
IK HAKARPSPOJKARNA
IF HALLBY
IF HALLBY
SK RINGEN
IF HALLBY
MOTALA AIF
LANDSBRO IF
SK RINGEN
NYBRO SKI
BOXHOLMS SK
IF HALLBY
BOXHOLMS SK
NYBRO SKI
SANDHEMS IF
NYBRO SKI
MÅLILLA OK
23.51
23.56
23.58
24.12
24.19
24.20
24.35
24.52
25.29
25.30
25.36
25.40
26.00
26.08
27.29
27.50
27.55
28.05
29.02
30.09
32.38

Klass D21
FRI STIL 5.0 km
1
2
3
KARIN RYDHOLM
INGELA JÖNSSON
ULRIKA HANSSON
ULRICEHAMNS IF
BRUNFLO IF
LANDSBRO IF
14.02
14.13
15.33

Klass H35
FRI STIL 10.0 km
1
2
3
4
5
THOMAS CARLSSON
TORBJÖRN SVENNINGSSON
ÅKE OLSSON
STIG JOHANSSON
FRANZ PUMHÖSL
IK HAKARPSPOJKARNA
MULLSJÖ SOK
STOREBRO SC
NÄSSJÖ SKI
STOREBRO SC
25.20
26.55
28.35
29.02
32.00

Klass HM
FRI STIL 10.0 km
1
2
3
4
5
FREDRIK ROSEN
PER LINDGREN
TOMAS JOHANSSON
RUNE LINDGREN
GÖRAN FLOD
JÖNKÖPINGS OK
IK HAKARPSPOJKARNA
IK HAKARPSPOJKARNA
IK HAKARPSPOJKARNA
TELIA
31.17
32.42
32.52
38.07
40.15