Resultatlista nyårsloppet
Lördagen den 2/1 1999 Vid IKHP stugan

Nr Namn Klubb TID
H8
1 Karl Fredriksson Nässjö Ski 00:05:32
2 Sebastian Arvidsson OK Gränsen 00:05:48
3 Martin Tjäder IF Hallby 00:05:51
4 Petter Carlsson IKHP 00:06:31
Anton Dittmer IKHP Ej startat
       
D9-10
1 Mariella Wallenberg Tranemo IF 00:05:31
2 Maria Lingfors IF Hallby 00:05:53
3 Josefin Osbäck Sandhems IF 00:06:24
H9-10
1 Emil Hjalmarsson Hvetlanda SK 00:03:55
2 Kristian Hjalmarsson Hvetlanda SK 00:03:57
3 Viktor Tideman IF Hallby 00:04:05
4 Viktor Creutzberg IKHP 00:04:18
5 Markus Karlsson IKHP 00:04:26
6 Per Gustafsson IF Hallby 00:05:00
7 Martin Davidsson Sandhems IF 00:05:17
8 Jonatan Östling Alvesta SOK 00:05:17
9 David Conradsson OK Gränsen 00:05:38
10 Robert Kallin OK Gränsen 00:06:03
H11-12
1 David Lingfors IF Hallby 00:09:22
2 Emil Johansson IKHP 00:10:05
3 Johannes Laago OK Berget 00:10:12
4 Joel Melkersson Nässjö Ski 00:10:24
5 Erik Gustafsson IF Hallby 00:10:45
6 Joakim Svensson IKHP 00:10:58
7 Tobias Bosevik IKHP 00:11:04
8 Arto Karpinnen OK Gränsen 00:11:36
9 Olle Dittmer IKHP 00:11:57
0 Fredrik Seppas TSOK 00:11:58
10 Jonatan Conradsson OK Gränsen 00:12:16
11 Mattias Torstensson IKHP 00:12:53
12 Daniel Åstrarnd IF Hallby 00:13:02
Lukas Andersson IF Hallby Ej startad
       
D11-12
1 Anna Karlsson Hvetlanda SK 00:10:50
2 Anna Green TSOK 00:11:49
3 Mikaela Hjelm Tranemo IF 00:12:23
4 Emelie Kallin OK Gränsen 00:12:33
5 Elin Sundåker OK Gränsen 00:13:05
6 Frida Bågestam Hvetlanda SK 00:13:42
7 Sofia Nayström TSOK 00:14:52
8 Sofia Lenhammar OK Gränsen 00:16:58
9 Mikaela Arvidsson OK Gränsen 00:17:41
10 Alma Buer IF Hallby 00:22:06
1 Petter Håmås IKHP 00:08:36
2 Jonas Tjäder IF Hallby 00:08:37
3 Fredrik Karlsson Hvetlanda SK 00:08:39
4 Johan Palmer IK Vista 00:08:49
5 Robin Broholm Nässjö Ski 00:08:52
6 Kristian Karpinnen OK Gränsen 00:08:55
7 Mattias Bjärsmyr Hestra SSK 00:09:00
8 Johan Davidsson Tranemo IF 00:09:19
9 Johan Tideman IF Hallby 00:09:35
10 Jakob Altgärde OK Berget 00:09:52
11 Olof Laago OK Berget 00:10:03
12 Gustaf Kassermo IKHP 00:10:12
13 Mattias Gärding Ulricehams IF 00:10:17
14 Rickard Svensson IK Vista 00:10:24
15 Josef Kvist IKHP 00:10:39
16 Sebastian Melkersson Nässjö Ski 00:10:40
17 Sebastian Idefjärd Hvetlanda SK 00:10:41
18 Anders Gustafsson IF Hallby 00:10:51
19 Niklas Ottosson Hvetlanda SK 00:11:25
20 Jakob Rudenstam IK Vista 00:11:25
21 Henrik Fransen Hvetlanda SK 00:11:27
22 Emil Gustavsson IK Vista 00:11:32
23 Daniel Bohlin Nässjö Ski 00:11:37
24 Carl Buer IF Hallby 00:12:40
Sverker Karltorp Sandhems IF Ej startad
       
D15-16
1 Maria Magnusson IKHP 00:16:07
2 Emelie Eklöf IKHP 00:18:37
3 Eva-Kristin Gustavsson Nässjö Ski 00:24:14
4 Anna Olsson Skogsfalken 00:24:25
5 Lena Persson Skogsfalken 00:28:53
6 Ingrid Söderberg Skogsfalken 00:49:35
D17-
1 Karin Rydholm Ulricehams IF 00:15:34
2 Anna Axell Garphyttans IF 00:17:02
3 Klara Håmås IKHP 00:18:12
4 Diana Johansson Hvetlanda SK 00:18:32
5 Karin Eklöf IKHP 00:18:57
6 Lena Eliasson IKHP 00:19:34
Charlotte Holmstarnd IKHP Ej startat
       
D13-14
1 Frida Creutzberg IKHP 00:08:59
2 Hanna Seppas TSOK 00:10:10
3 Elin Osbäck Sandhems If 00:10:28
4 Anja Torsson Sandhems If 00:10:30
5 Jessica Sjöberg OK Gränsen 00:11:42
6 Emma Sundåker OK Gränsen 00:12:10
7 Elona Borg OK Gränsen 00:12:17
8 Josefin Björk TSOK 00:12:23
9 Carolin Wallenberg Tranemo IF 00:12:32
H15-16
1 Björn Andersson IKHP 00:14:11
2 Johan Sandstedt IKHP 00:14:27
3 Fredrik Lindgren IKHP 00:14:41
4 Sebastian Athler Hvetlanda SK 00:15:02
5 Petter Lithen OK Norrvirdarna 00:15:10
6 Per Andersson IKHP 00:15:23
7 Rickard Bexell Hvetlanda SK 00:16:01
8 Mikael Bjärsmyr Hestra SSK 00:16:09
9 Fredrik Sverker Nässjö Ski 00:16:54
10 Joakim Löving Sandhems If 00:18:51
11 Oskar Lund IK Vista 00:18:53
12 Samuel Östling Alvesta SOK 00:20:23
13 Per Lundahl Alvesta SOK 00:23:03
       
H17-18
1 Samuel Athler Hvetlanda SK 00:27:55
2 Patrick Creutzberg IKHP 00:29:02
3 Mikael Johansson Nässjö SKI 00:29:07
4 Johan Lithen OK Norrvirdarna 00:29:24
5 Mattias Lindgren IKHP 00:29:54
6 Petter Ottevik IKHP 00:30:00
7 John Karlsson IKHP 00:30:13
8 Kristofer Nilsson IKHP 00:30:34
9 Samuel Kvist IKHP 00:31:34
10 Patrick Jönsson Tranemo IF 00:31:52
11 Per Johansson IKHP 00:33:33
12 Andreas Bohlin Nässjö Ski 00:34:08
13 Jonas Boström Nässjö Ski 00:37:51
       
H19-20
1 Tobias Johansson Nässjö Ski 00:27:50
2 Magnus Wärnswed Hvetlanda SK 00:28:32
3 Martin Alfredsson IF Hallby 00:28:32
4 Marcus Åberg IF Hallby 00:28:50
Vakant ej start
H21
1 Jon Rydholm Ulricehams IF 00:38:51
2 Jonas Pettersson IF Hallby 00:40:23
3 David Wennblom IKHP 00:41:04
4 Tomas Carlsson IKHP 00:41:12
5 Johan Håmås IF Hallby 00:42:03
6 Tommy Andersson Sandhems IF 00:44:29
7 Mikael Gustafsson IF Hallby 00:45:25
8 Björn Alvtegen IKHP 00:45:30
9 Jan Eriksson Nybro Ski 00:46:17
10 Andreas Nord IF Hallby 00:50:17
Torbjörn Svenningson MSOK Ej startat
Tomas Pettersson IF Hallby Ej startat
H35
1 Anders Davidsson Sandhems If 00:30:00
2 John Dicksson Sandhems IF 00:30:34
3 Ulf Kung Garphyttans IF 00:33:34
4 Per Jonsson Storebro Skl 00:34:29
Åke Olsson Storebro Skl Ej startat
       
H50
1 Stig Johansson Nässjö SKI 00:30:14
2 Jan Emanuelsson Burseryds IF 00:31:47
3 Åke Sjöberg OK Gränsen 00:32:05
4 Kyösti Turtianen Eksjö SoK 00:33:05
5 Rolf Bernroth Burseryds IF 00:33:24
6 Frans Pumhösl Storebro Sk 00:36:00