Holavedsloppet 2006

IK Hakarpspojkarna Skidcentrum

18-02-06


Resultatlista per klass

NOCLAS| H9-10| D9-10| D11-12| H11-12| D13-14| 
H13-14| H15-16| D15-16| H 17- | D17-| Dam Vasalopssklass 40km 3 varv|
Herr Vasaloppsklass 40 km 3 varv|
Resultatlista NOCLASReturn
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 0	Okänd löpare,0                  NOTEAM                 4:01:40 +  00:00 
 DNS	Okänd löpare,999                NOTEAM                 1:27:25  
  
Resultatlista H9-10Return
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Persson,Adam                    Nässjö SF                07:58 +  00:00 
 2	Gustafsson,Andreas              IK Hakarpspojkarna       09:00 +  01:02 
 DNS	Lund,Anton                      IK Vista                        
 DNS	Simonsson,Filip                 IK Vista                        
  
Resultatlista D9-10Return
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Gustafsson,Gabriella            IK Hakarpspojkarna       08:32 +  00:00 
 2	Björnlinger,Sophia              IK Vista                 08:55 +  00:23 
 3	Magnusson,Anna                  Huskvarna                13:32 +  05:00 
 4	Spjuth,Louise                   Huskvarna                16:44 +  08:12 
 DNS	Englund,Diana                   Tenhults SOK                    
 DNS	Björnlinger,Karin               IK Vista                        
 DNS	Gunnarsdotter,Petra             Tenhults SOK                    
  
Resultatlista D11-12Return
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Björnlinger,Hannah              IK Vista                 09:28 +  00:00 
 2	Johansson,Adina                 IK Hakarpspojkarna       09:58 +  00:30 
 3	Persson,Julia                   IK Hakarpspojkarna       10:05 +  00:37 
 DNS	Simonsson,Johanna               IK Vista                        
 DNS	Nero,Stina                      Mullsjö SOK                     
  
Resultatlista H11-12Return
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Svensson,Andreas                Ulricehamns IF           08:34 +  00:00 
 2	Persson,Erik                    Nässjö SF                09:00 +  00:26 
 3	Thorman,Philip                  IK Hakarpspojkarna       09:26 +  00:52 
 4	Lund,Marcus                     IK Vista                 12:06 +  03:32 
 DNS	Svensson,Emil                   Marhults SOFK                   
 DNS	Wahl,Jakob                      IK Vista                        
  
Resultatlista D13-14Return
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Svensson,Sofie                  IK Vista                 08:49 +  00:00 
 2	Perssons,Frida                  Nässjö SF                09:06 +  00:17 
 3	Nilsson,Sara                    IK Hakarpspojkarna       09:20 +  00:31 
 4	Svensson,Jenny                  IK Hakarpspojkarna       10:17 +  01:28 
 5	Johansson,Linnea                IK Hakarpspojkarna       10:40 +  01:51 
 6	Carlsson,Johanna                Ok Gränsen               10:45 +  01:56 
 DNS	Persson,Frida                   IK Hakarpspojkarna              
 DNS	Gunnarsdotter,Ylva              Tenhults SOK                    
  
Resultatlista H13-14Return
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Laago,Emanuel                   IF Hallby SOK            08:28 +  00:00 
 2	Johansson,Edvin                 IK Hakarpspojkarna       08:35 +  00:07 
 3	Thorman,Adam                    IK Hakarpspojkarna       09:08 +  00:40 
 4	Simonsson,Daniel                IK Vista                 09:13 +  00:45 
 5	Fransson,Oscar                  Marhults SOFK            09:28 +  01:00 
 6	Johansson,Anton                 Tranemo IF               09:52 +  01:24 
 DNS	Wahl,Linus                      IK Vista                        
 DNS	Karlsson,Olle                   Marhults SOFK                   
  
Resultatlista H15-16Return
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Johansson,Erik                  Tranemo IF               14:47 +  00:00 
 2	Conradsson,Andreas              Ödeshögs SK              15:31 +  00:44 
 3	Sundling,Anton                  Lekeryd-Svarttorps SK    16:37 +  01:50 
 DNS	Nero,Eik                        Mullsjö SOK                     
  
Resultatlista D15-16Return
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Svensson,Malin                  IK Vista                 17:05 +  00:00 
 DNS	Nero,Klara                      Mullsjö SOK                     
 DNS	Startnr,Vakant                  NOTEAM                          
  
Resultatlista H 17- Return
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Svensson,Joakim                 IK Hakarpspojkarna       57:26 +  00:00 
 2	Nilsson,John                    IK Hakarpspojkarna     1:00:24 +  02:58 
 3	Tideman,Viktor                  IF Hallby SOK          1:06:29 +  09:03 
 4	Tygg,Ola                        Huskvarna              1:39:14 +  41:48 
 DNS	Lundquist,Jonathan              Alvesta SOK                     
  
Resultatlista D17-Return
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Thelin,Maria                    Jönköpings OK          1:11:57 +  00:00 
 2	Dittmer,Susanne                 IK Hakarpspojkarna     1:13:53 +  01:56 
 3	Nitare,Katarina                 Huskvarna              1:44:54 +  32:57 
 4	Flood,Helena                    Bankeryd               2:11:17 +  59:20 
 5	Lindström,Veronika              IK Hakarpspojkarna     2:14:04 +1:02:07 
 DNS	Ingmansson,Marika               IF Rigor                        
  
Resultatlista Dam Vasalopssklass 40km 3 varvReturn
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Gustafsson,Maria                Bottnaryds IF          2:56:11 +  00:00 
 2	Granath,Linda                   Marhults SOFK          3:09:10 +  12:59 
 3	Danielsson,Åsa                  Lekeryd-Svarttorps SK  3:14:45 +  18:34 
 4	Magnusson,Helen                 Myssjö-Oviken          3:16:18 +  20:07 
 5	Teppola,Aila                    IK Hakarpspojkarna     3:21:40 +  25:29 
 6	Stridh,Karolina                 Marhults SOFK          3:33:49 +  37:38 
 7	Gustavsson,Caroline             Bottnaryds IF          3:36:37 +  40:26 
 8	Karlsson,Eva                    OKGynge                3:38:47 +  42:36 
 9	Samuelsson,Åsa                  Växjö AIS              3:41:06 +  44:55 
  
Resultatlista Herr Vasaloppsklass 40 km 3 varvReturn
Plats Namn                          Klubb                 Tid
 1	Rosen,Fedrik                    Jönköpings OK          2:19:06 +  00:00 
 2	Braam,Jonas                     Kimstad GOIF           2:20:34 +  01:28 
 3	Bosevik,Tobias                  IK Hakarpspojkarna     2:22:25 +  03:19 
 4	Lindqvist,Kristian              Skillingaryds FK       2:27:40 +  08:34 
 5	Hansén,Lars                     Sk Graal               2:29:58 +  10:52 
 6	Gustavsson,Peter                Värnamo Sk             2:30:46 +  11:40 
 7	Landin,Per                      Vaggeryds SOK          2:32:18 +  13:12 
 8	Georgsson,Fredrik               OK Berget              2:34:11 +  15:05 
 9	Olofsson,Nils-Arvid             Eslövs FK              2:35:33 +  16:27 
 10	Lindkvist,Per                   IK Hakarpspojkarna     2:35:45 +  16:39 
 11	Malmberg,Mats-Erik              NOTEAM                 2:37:58 +  18:52 
 12	Algren,Mikael                   Marhults SOFK          2:38:16 +  19:10 
 13	Fedriksson,Björn                IK Hakarpspojkarna     2:38:42 +  19:36 
 14	Teppola,Arvo                    IK Hakarpspojkarna     2:39:59 +  20:53 
 15	Albinsson,Åke                   IK Hakarpspojkarna     2:40:49 +  21:43 
 16	Nilsson,Christer                Sjövalla FK            2:44:55 +  25:49 
 17	Johansson,Sven-Olof             IK Vista               2:46:00 +  26:54 
 18	Svensson,Bernt                  Jönköpings OK          2:46:12 +  27:06 
 19	Gunnar,Leif                     Annebergs GOIF         2:46:50 +  27:44 
 20	Johansson,Kjell                 Ankarsrums OK          2:48:19 +  29:13 
 21	Erixon,Sture                    OK Berget              2:49:21 +  30:15 
 22	Alfredsson,Markus               Grebo SMK              2:50:59 +  31:53 
 23	Johansson,Henrik                IK Vista               2:51:36 +  32:30 
 24	Back,Tommy                      Markaryds FK           2:51:37 +  32:31 
 25	Granstedt,Jan                   Eksjö Sok              2:51:42 +  32:36 
 26	Öhrn,Mikael                     Hvetlanda SK           2:52:30 +  33:24 
 27	Sandberg,Erik                   Mälarö SOK             2:54:52 +  35:46 
 28	Levin,Klas                      IK Hakarpspojkarna     2:55:05 +  35:59 
 29	Larsson,Håkan                   Bankeryd               2:56:04 +  36:58 
 30	Johansson,Jan                   If Saab                2:56:54 +  37:48 
 31	Dittmer,Staffan                 IK Hakarpspojkarna     2:58:04 +  38:58 
 32	Magnusson,Hans                  Myssjö-Oviken          2:59:51 +  40:45 
 33	Magnusson,Claes                 Gnosjö                 3:00:48 +  41:42 
 34	Gustavsson,Christer             Lekeryd-Svarttorps SK  3:02:18 +  43:12 
 35	Svensson,Lars                   Målilla OK             3:02:30 +  43:24 
 36	Oscarsson,Thor                  Skillingaryds FK       3:03:44 +  44:38 
 37	Lindgren,Rune                   IK Hakarpspojkarna     3:03:50 +  44:44 
 38	Elengård,Håkan                  Huskvarna              3:05:50 +  46:44 
 39	Svensson,Anders                 OK Berget              3:05:57 +  46:51 
 40	Borgemo,Filip                   Fågelfors IF           3:07:03 +  47:57 
 41	Wirten,Håkan                    NOTEAM                 3:07:38 +  48:32 
 42	Jansson,Magnus                  Gnosjö                 3:09:03 +  49:57 
 43	Gyllensvaaan,Ulf                Mullsjö SOK            3:09:06 +  50:00 
 44	Appelberg,Torbjörn              Ok Gränsen             3:09:19 +  50:13 
 45	Persson,Anders                  Markaryds FK           3:09:53 +  50:47 
 46	Andersson,Peter                 Boxholm Ekeby          3:12:13 +  53:07 
 47	Gunnarsson,Jonas                Vaggeryds SOK          3:12:20 +  53:14 
 48	Lejon,Andreas                   IFK Helsingborg        3:13:31 +  54:25 
 49	Lövhammar,Björn                 IFK Göteborg           3:13:32 +  54:26 
 50	Andersson,Per                   OKGynge                3:15:11 +  56:05 
 51	Andersson,Gunnar                IK Hakarpspojkarna     3:15:41 +  56:35 
 52	Johansson,Mats                  Telia Ioff             3:17:04 +  57:58 
 53	Norberg,Staffan                 Tenhults SOK           3:17:31 +  58:25 
 54	Karlström,Magnus                Tenhults SOK           3:18:25 +  59:19 
 55	Hallin,Håkan                    IK Hakarpspojkarna     3:18:55 +  59:49 
 56	Lindbom,Lennart                 Huskvarna              3:19:38 +1:00:32 
 57	Björkman,Magnus                 Elmhults Sk            3:19:58 +1:00:52 
 58	Pettersson,Mats                 Jönköping              3:21:54 +1:02:48 
 59	Knutsson,Bengt-Olof             Fågelfors IF           3:22:12 +1:03:06 
 60	Engström,Klas                   Färgestad              3:22:30 +1:03:24 
 61	Ljungberg,Stefan                Marhults SOFK          3:23:58 +1:04:52 
 62	Hermansson,Dick                 Huskvarna              3:25:35 +1:06:29 
 63	Teddvik,Arvid                   IFK Helsingborg        3:29:04 +1:09:58 
 64	Van Den Haag,Alex               Huskvarna              3:30:55 +1:11:49 
 65	Paulsson,Joakim                 IFK Helsingborg        3:37:51 +1:18:45 
 66	Karlsson,Lars-Äke               Ölmstads IF            3:38:07 +1:19:01 
 67	Flood,Göran                     Bankeryd               3:41:11 +1:22:05 
 68	Furunäs,Gustaf                  Landsbro If            3:42:06 +1:23:00 
 69	Brännström,Andreas              Jönköping              3:43:13 +1:24:07 
 70	Gunnarsson,K-E                  Elmhults Sk            3:46:38 +1:27:32 
 71	Renström,Lars                   Mullsjö SOK            3:47:39 +1:28:33 
 72	Sjövold,Torstein                Hammarby IF            3:49:22 +1:30:16 
 73	Magnusson,Stefan                Huskvarna              3:50:22 +1:31:16 
 DNF	Jonsson,Gert                    Markaryds FK                    
 DNF	Sandberg,Henrik                 IK Hakarpspojkarna              
 DNF	Starlid,Håkan                   NOTEAM                          
 DNF	Rinmanm,Johan                   IK Hakarpspojkarna              
 DNF	Malmqvist,Lars-Gunnar           Växjö OK                        
 DNF	Gustavsson,Mikael               IK Vista                        
 DNF	Johansson,Niklas                Lekeryd-Svarttorps SK           
 DNS	Ottosson,Anders                 IK Hakarpspojkarna              
 DNS	Nilsson,Andreas                 IFK Helsingborg                 
 DNS	Ingmansson,Björn                IF Rigor                        
 DNS	Erlandsson,Christian            Växjö AIS                       
 DNS	Lundby,Daniel                   IK Hakarpspojkarna              
 DNS	Klaar,Fredrik                   IK Vista                        
 DNS	Lindström,Fredrik               IK Hakarpspojkarna              
 DNS	Lundblad,Göran                  IFK Helsingborg                 
 DNS	Hammarnäs,Henrik                Jönköping                       
 DNS	Helmer,Johan                    IK Vista                        
 DNS	Larsson,Lennart                 Jönköpings OK                   
 DNS	Månsson,Magnus                  Brittatorps TK                  
 DNS	Pettersson,Magnus               Växjö AIS                       
 DNS	Claesson,Niklas                 Skillingaryds FK                
 DNS	Trofast,Niklas                  Skillingaryds FK                
 DNS	Karlsson,Paul                   Skillingaryds FK                
 DNS	Nork,Peter                      IK Hakarpspojkarna              
 DNS	Henriksson,Samuel               Lekeryd-Svarttorps SK           
 DNS	Eklöf,Staffan                   IF Hallby SOK                   
 DNS	Hoff,Stefan                     Växjö AIS                       
 DNS	Törnqvist,Tommy                 IFK Helsingborg                 

18-02-06 14:56:12 eTiming version 1.9 Emit as
Lisenserade till: IKHP