Junior SM klassisk stil fredag

21-02-03

Resultatlista H 17-1 Banlängd: 10 KM Antal kontroller: 0

Return
Plats
Namn
Klubb
Tid
 1	Nelson,Lars                     Funäsdalens IF                27:25,3 + 00:00,0
 2	Jonsson,Freddi                  Järpens SK                    27:42,9 + 00:17,6
 3	Hellner,Markus                  Gellivare Skidallians         27:43,0 + 00:17,7
 4	Savilaht,Isak                   Gellivare Skidallians         27:52,0 + 00:26,7
 5	Karlsson,Fredrik                Eksjö SOK                     28:11,1 + 00:45,8
 6	Strömberg,Johan                 Kalix SK                      28:12,2 + 00:46,9
 7	Källèn,Anders                   Högsäters GF                  28:18,2 + 00:52,9
 8	Ottosson,Markus                 Kågedalens SK                 28:31,1 + 01:05,8
 9	Suther,Lars                     IFK Moras Sk                  28:37,5 + 01:12,2
 10	Ojala,Micael                    Bergeforsens SK               28:47,3 + 01:22,0
 11	Gyllroth,Emil                   Hägglunds IOFK                28:52,3 + 01:27,0
 12	Byman,Jonas                     Myssjö-Oviken IF              28:57,2 + 01:31,9
 13	Kastemyr,Daniel                 Månkarbo IF                   29:02,0 + 01:36,7
 14	Hallkvist,Mattias               Myssjö-Oviken IF              29:02,5 + 01:37,2
 15	Bryntesson,Robin                Sollefteå SK                  29:07,8 + 01:42,5
 16	From,Erik                       Storumans IK                  29:12,4 + 01:47,1
 17	Norell,Patrick                  Älvdalens IF                  29:13,7 + 01:48,4
 18	Sernheim,Adam                   Saxnäs IBF                    29:18,7 + 01:53,4
 19	Karppinen,Kristian              Mullsjö SOK                   29:19,4 + 01:54,1
 20	Sjölin,Peter                    Norsjö IF                     29:21,7 + 01:56,4
 21	Ljung,Lars                      Norrala IF                    29:23,2 + 01:57,9
 22	Caap-Hellgren,Jens              Bergeforsens SK               29:23,6 + 01:58,3
 23	Larsson,Tor                     Tärna IK Fjällvinden          29:25,2 + 01:59,9
 24	Engström,Joakim                 IFK Moras Sk                  29:28,1 + 02:02,8
 25	Lindgren,Rickard                Kågedalens SK                 29:29,6 + 02:04,3
 26	Nåjde,Henrik                    Falu IK Skidor                29:30,9 + 02:05,6
 27	Adolfsson,Jonas                 SK Bore                       29:31,6 + 02:06,3
 28	Nilimaa,Jonny                   Jukkasjärvi IF                29:33,6 + 02:08,3
 29	Hammarberg,Gunnar               Järpens SK                    29:34,2 + 02:08,9
 29	Hansson,Andreas                 Myssjö-Oviken IF              29:34,2 + 02:08,9
 31	Henriksson,Robert               Bengtsfors BOIS               29:35,9 + 02:10,6
 32	Strid,Anders                    Lucksta IF                    29:45,1 + 02:19,8
 33	Nylander,Jonas                  Frövi IK                      29:47,6 + 02:22,3
 34	Moberg,Niklas                   Malmbergets AIF               29:49,1 + 02:23,8
 35	Backlund,Sebastian              Landehofs SK                  29:54,8 + 02:29,5
 36	Andersson,Johan                 IK Hakarpspojkarna            29:57,6 + 02:32,3
 37	Snabb,Tomas                     Bergeforsens SK               30:05,7 + 02:40,4
 38	Engström,David                  Dalaporten SK                 30:09,7 + 02:44,4
 39	Sjöström,Olle                   IFK Gnarp                     30:16,3 + 02:51,0
 40	Wikström,Petter                 Kalix SK                      30:18,2 + 02:52,9
 41	Böhlmark,Erik                   IFK Moras Sk                  30:20,6 + 02:55,3
 42	Persson,David                   Lucksta IF                    30:21,5 + 02:56,2
 43	Jonssson,Andrè                  Järpens SK                    30:21,9 + 02:56,6
 44	Danielsson,Niklas               Älvdalens IF                  30:23,2 + 02:57,9
 45	Kristoffersson,Roger            Hägglunds IOFK                30:24,7 + 02:59,4
 46	Svingen,Jonas                   Jäderfors SK                  30:27,2 + 03:01,9
 47	Hansson,Per                     Högsäters GF                  30:31,3 + 03:06,0
 48	Håmås,Petter                    IF Hallby                     30:32,2 + 03:06,9
 49	Carlström,Fredric               Jäderfors SK                  30:33,9 + 03:08,6
 50	Frieberg,Kristoffer             Domnarvets GUIF               30:34,8 + 03:09,5
 51	Jonsson,Markus                  IFK Umeå                      30:40,2 + 03:14,9
 52	Jakobsson,Tobias                Kågedalens SK                 30:48,7 + 03:23,4
 53	Frykman,Jonathan                IFK Gnarp                     30:52,1 + 03:26,8
 54	Hassis,Jon                      Orsa SK                       30:54,6 + 03:29,3
 55	Sjölander,Joel                  Bondsjöhöjdens IK             30:55,1 + 03:29,8
 56	Touremaa,Anders                 IFK Kiruna                    31:01,4 + 03:36,1
 57	Nilsson,Erik                    Tierps IF                     31:01,6 + 03:36,3
 58	Bysell,Martin                   Orsa SK                       31:02,4 + 03:37,1
 59	Winblad,Kjell                   Bollnäs SK                    31:05,3 + 03:40,0
 60	Persson,Anders                  SK Bore                       31:08,8 + 03:43,5
 61	Melin-Söderström,Erik           Östersunds SK                 31:16,7 + 03:51,4
 62	Starck,Robert                   Eksjö SOK                     31:24,6 + 03:59,3
 63	Linder,Kristoffer               IFK Kiruna                    31:28,0 + 04:02,7
 64	Heinerud,Nils                   Högsäters GF                  31:29,1 + 04:03,8
 65	Nilsson,Klas                    Kågedalens SK                 31:31,5 + 04:06,2
 66	Eriksson,Anders                 Granbergsdals IF              31:34,3 + 04:09,0
 67	Gustafsson,Anders               IF Hallby                     31:43,1 + 04:17,8
 68	Palmèr,Johan                    IK Vista                      31:43,2 + 04:17,9
 69	Holmvall,Magnus                 Timrå SOK                     31:45,0 + 04:19,7
 70	Eklund,Anton                    Röbäcks SK                    31:45,2 + 04:19,9
 71	Persson,Martin                  Vassunda IF                   31:46,8 + 04:21,5
 72	Gode,Johnny                     Ånge SK                       31:50,3 + 04:25,0
 73	Nordin,Torbjörn                 Lucksta IF                    31:50,9 + 04:25,6
 74	Draiby,Thor                     Norrbärke SK                  31:51,9 + 04:26,6
 75	Tideman,Johan                   IF Hallby                     31:55,9 + 04:30,6
 76	Blomgren,Erik                   Rydaholms GOIF                31:57,7 + 04:32,4
 77	Dahl,Henrik                     Töcksfors IF                  31:59,3 + 04:34,0
 78	Landin,Johan                    Zinkgruvans IF                32:01,9 + 04:36,6
 79	Jonsson,Erik                    Hägglunds IOFK                32:08,6 + 04:43,3
 80	Kassemo,Gustaf                  IK Hakarpspojkarna            32:13,8 + 04:48,5
 81	Persson,Niclas                  Särna SK                      32:18,3 + 04:53,0
 82	Järnberg,Viktor                 IFK Gnarp                     32:20,1 + 04:54,8
 83	Tuoremaa,Patrik                 IFK Kiruna                    32:24,0 + 04:58,7
 84	Lindberg,Martin                 Öregrunds IK                  32:24,8 + 04:59,5
 85	Lindgren,Per                    IFK Umeå                      32:26,1 + 05:00,8
 86	Conradsson,Peter                Linköpings SK                 32:28,7 + 05:03,4
 87	Grehn,Per                       Mullsjö SOK                   32:42,5 + 05:17,2
 88	Davidsson,Johan                 Tranemo IF                    32:49,3 + 05:24,0
 89	Modd,Peter                      Bollnäs SK                    32:51,0 + 05:25,7
 90	Berggren,Simon                  Spölands IF                   33:11,8 + 05:46,5
 91	Kullberg,Mattias                Garphyttans IF                33:22,2 + 05:56,9
 92	Ottesen,Alexander               Ånge SK                       33:23,6 + 05:58,3
 93	Söderberg,Leif                  SK Bore                       33:34,9 + 06:09,6
 94	Larsson,Robert                  Tranemo IF                    33:46,1 + 06:20,8
 95	Dömstedt,Jesper                 Norbergs SK                   33:47,2 + 06:21,9
 96	Ericsson,Jakob                  Haninge SOK                   33:55,3 + 06:30,0
 97	Lindberg,Martin                 Hällefors SK                  33:56,4 + 06:31,1
 98	Skyttner,Niklas                 Hybo AIK                      34:07,8 + 06:42,5
 99	Dahlberg,Niklas                 Öregrunds IK                  34:15,6 + 06:50,3
 100	Nylèn,Olle                      Lucksta IF                    34:22,8 + 06:57,5
 101	Wallberg,Pär                    Arvika Is                     34:25,6 + 07:00,3
 102	Lind,Daniel                     Zinkgruvans IF                35:35,2 + 08:09,9
 103	Svensson,Rickard                IK Vista                      36:43,2 + 09:17,9
 104	Ottosson,Niklas                 Hvetlanda SK                  36:53,9 + 09:28,6
 105	Peltovuoma,Roland               Jukkasjärvi IF                37:50,6 + 10:25,3
 DNF	Brindbergs,Emil                 Dala-Järna IK                 00:00,0 
 DNF	Lövnord,Markus                  Hägglunds IOFK                00:00,0 
 DNF	Önsson,Emil                     Årsunda IF                    00:00,0 
 DNS	Moen,Robin                      Funäsdalens IF                00:00,0 
 DNS	Andersson,Mats                  Malmbergets AIF               00:00,0 
 DNS	Lake,Jan Erik                   Njutångers IF                 00:00,0 
 DNS	Lyngmark,Henrik                 Malmbergets AIF               00:00,0 
 DNS	Högberg,Markus                  Lucksta IF                    00:00,0 
 DNS	Olsson,Magnus                   Remsle UIF                    00:00,0 
 DNS	Lindskog,Björn                  Vassunda IF                   00:00,0 
 DNS	Adolfsson,Martin                SK Bore                       00:00,0 
 DNS	Zetterberg,Fredrik              Granbergsdals IF              00:00,0 
 DNS	Dalin,Anders                    Domnarvets GUIF               00:00,0 
 DNS	Nilsson,Christoffer             Grava SK                      00:00,0 
 DNS	Hedemalm,Johan                  IFK Kiruna                    00:00,0 
 DNS	Altgärde,Jacob                  IF Hallby                     00:00,0 
 DNS	Fredriksson,Per                 Högsäters GF                  00:00,0 
 DNS	Halvarsson,Erik                 Funäsdalens IF                00:00,0 
 DNS	Jansson,David                   Landehofs SK                  00:00,0 
 DNS	Byhlinder,Mikael                Orsa SK                       00:00,0 
 DNS	Öberg,Emil                      IFK Moras Sk                  00:00,0 
 DNS	Persson,Samuel                  Karlslunds IF                 00:00,0 
 DNS	Holmstrand,Martin               Töcksfors IF                  00:00,0 
 DNS	Styf,Joakim                     Remsle UIF                    00:00,0 
 DNS	Hansson,Stefan                  Svegs IK                      00:00,0 
 DNS	Tynell,Rikard                   Falu IK Skidor                00:00,0 
 DNS	Jonsson,Jimmie                  Dalaporten SK                 00:00,0 
 DNS	Mölgaard,Lasse                  Danmark                       00:00,0 
 DNS	Lindkvist,Tommie                Dala-Järna IK                 00:00,0 
 DNS	Långberg,Robert                 Kågedalens SK                 00:00,0 
 DNS	Nilsson,Erik                    Boxholm Ekeby SKI             00:00,0 
 DNS	Säljgård,Filip                  Dala-Järna IK                 00:00,0 
 DNS	Karlsson,Henning                IFK Moras Sk                  00:00,0 
 DNS	Bäckman,Klas                    Falu IK Skidor                00:00,0 


21-02-03 17:50:45 eTiming version 1.6.8 Emit as

Lisenserade till: IKHP